Natūrali ar dirbtinė ?

 

Turbūt daugelis ne kartą esame susimąstę, kas iš tiesų yra natūrali oda? Nuo senų laikų natūralios odos gaminiai yra laikomi aukštos kokybės ir prabangos simboliu. Dėl puikių atsparumo savybių iš natūralios odos yra gaminami baldai, avalynė, rūbai, pirštinės, diržai bei kiti aksesuarai ir, žinoma, odinės rankinės. Kaip ir natūrali vilna ar kailis, natūrali oda pasižymi ne tik puikiomis atsparumo bei termoreguliacinėmis savybėmis, bet ir ilgaamžiškumu, kuriuo negali pasigirti sintetinės medžiagos.
Svarstant, kas yra natūrali oda, visų pirma reikia žinoti, jog yra kelios odos rūšys ir ji turi ne vieną apdirbimo metodą, kurių pagalba galima išgauti norimą galutinį rezultatą – reikiamą odos minkštumą, glotnumą, paviršiaus lygumą ar struktūrą. Odos gaminiai yra ypač vertinimi, jų apdirbimas reikalauja daug laiko ir sąnaudų, todėl gamybos procesas yra pakankamai brangus ir ilgas lyginant su kitų medžiagų gaminiais. Būtent dėl išskirtinumo, unikalių savybių ir apdirbimo kaštų odos gaminiai visuomet buvo siejami su aukštais kokybės standartais bei prestižu.
Medžiagų natūralumas daugeliu atveju yra iškeliamas aukščiau už sintetiką, nes tokie gaminiai yra pralaidesni orui, o tai ypač paranku esant tiesioginiam kontaktui su žmogaus oda. Žmogus mažiau prakaituoja, nekyla alerginės reakcijos, todėl pagerėja ir savijauta. Natūrali oda yra daug patvaresnė ir rečiau plyšta, todėl yra atsparesnė įvairiems aplinkos poveikiams. Deja, pakankamai dažnai pasitaiko atvejų, kuomet nesąžiningi pardavėjai kombinuoja natūralią odą su dirbtine, arba paprasčiausiai gamina dirbtinės odos dirbinius teigdami, kad gaminiai yra pagaminti iš natūralios odos. Taip yra sumažinama prekių savikaina, todėl atsiveria galimybė pasipelnyti iš didesnio antkainio. Būtent todėl reikia būti ypač atsargiems ir mokėti skirti natūralios ir dirbtinės odos gaminius, nes tik tai jus gali apsaugoti nuo neteisingo pasirinkimo.
Vienas pagrindinių ir lengviausiai aptinkamų dirbtinės ir natūralios odos skirtumų – kvapas. Natūralios odos dirbiniai turi pakankamai stiprų odos kvapą, kurio nesumaišysite su jokiu kitu kvapu. Daugeliui žmonių šis kvapas patinka, todėl tai gali būti geru kokybės atskirimo kriterijumi. Dar vienas natūralios odos gaminių bruožas – atskirai pritvirtintas natūralios odos lopinėlis. Dažnai pastebime rankines ar kitus gaminius, kurie išorėje arba viduje turi odos iškarpas. Šios tikslingai parodo, kad gaminys yra pagamintas būtent iš natūralios odos.
Ar odinė rankinė yra natūrali taip pat galite atpažinti palietę vidinę odos pusę. Ši turėtų būti iš zomšo. Jeigu matote ir jaučiate, kad vidinė pusė yra iš tekstilės – veikiausiai liečiate odos pakaitalą. Natūralios odos paviršius taipogi niekada nebus sutrūkinėjęs arba suskilęs. Jis taip pat yra lankstus, todėl palenkus arba patraukus už kraštelio, šis netrukus grįš į savo poziciją. Taip pat atkreipkite dėmesį į reakciją į drėgmę. Natūrali oda dalį vandens sugers, o lašas nuo paviršiaus tiesiog nuriedės.
1. Gyvūninės kilmės medžiagos yra vertinamos dėl savo natūralumo ir draugiškumo aplinkai;
2. Natūrali oda – prabangos ženklas. Tokių gaminių kaina yra ženkliai didesnė nei dirbtinių;
3. Natūrali oda reikalauja priežiūros. Šių gaminių negalima skalbti skalbyklėse, o jų apsaugai periodiškai yra rekomenduojama naudoti specialias priemones;
4. Natūrali oda pasižymi vadinamomis kvėpavimo savybėmis, todėl yra pralaidi orui, neverčia prakaituoti bei nesukelia alerginių reakcijų;
5. Ypač geros patvarumo savybės;
6. Gyvūnų oda yra apdirbama naudojant specialias odos apdirbimo technologijas ir metodus;
7. Egzistuoja vos keli natūralūs odos atspalviai (juoda, balta, ruda);
8. Apdorota oda natūraliai suyra tik po 50 metų;
9. Natūrali oda yra apdirbama, rauginama ir džiovinama dar gerokai prieš patenkant ant siuvimo staklių;
10. Rankų darbo odos gaminiai pasižymi autentiškumu ir turi išskirtinę vertę rinkoje;
11. Paprastai, kuo natūrali oda yra senesnė, tuo ji minkštesnė.
Kaip matome, natūrali oda ne tik sukuria puikų įvaizdį, bet ir yra praktiška bei naudinga kasdienybėje. Norėdami turėti ilgai tarnaujantį ir nepriekaištingos kokybės daiktą, rinkitės tik natūralios odos gaminius ir tikrai neliksite nusivylę.

Pridėti komentarą

Mūsų naujienų prenumerata

© 2023 - visos teisės saugomos Sprendimų galimybės UAB